ışığa 
hükmet!

Wizard EON, zararlı UV ışınlarını 420 nm’de %100 absorbe ederek
göze ulaşmasını engeller. Aynı zamanda özel materyali sayesinde
mavi ışığın zararlı dalga boyunu filtreler ve ilave koruma sağlar.

Dış mekanda daha hızlı koyulaşma!Güneş ışığına anında tepki!

Wizard EON, fotokromik teknolojisi sayesinde dış mekanlarda güneş ışığına anında tepki gösterip hızla koyulaşır ve güneş gözlüğü konforu sağlar.

Günün her anında ışığa duyarlı!

Wizard EON fotokromik camları, farklı ışık koşullarına anında uyum sağlayıp koyuluğu dengeler. Bu sayede değişen her ortamda konforlu görüş imkânı sağlar.

Berraklığa dönüşte Mükemmel Performans!İç mekânda tamamen berrak!

Wizard EON, tıpkı renksiz gözlük camları gibi kapalı alanlarda hızlı şekilde berraklaşarak kullanım rahatlığı sağlar.

Geceleri de tamamen berrak!

Güneş ışınları/gün ışığı tamamen yok olduğunda ve hava karardığında berraklaşan Wizard EON gözlük camları, değişen ışık yoğunluğuna hızlı uyumu sayesinde geceleri de net ve güvenli görüş sağlar.

Yüksek ısıda performans gücü

Maksimum Performans

Sıcak havalarda reaksiyonu sağlayan güçlü UV ışınlarına rağmen tüm fotokromiklerin koyulaşma performansları olumsuz etkilenir. Wizard EON geliştirdiği özel formül sayesinde, bu handikabın önüne geçer ve ısının olumsuz etkilerini minimize eder.

Renk Seçenekleri

Wizard EON RX-özel üretim olarak 1.58, 1.61, 1.61 Q-Vex, 1.67, 1.74 tüm materyallerde tek odaklı ve progresif seçeneklerle, stok olarak ise 1.58 materyalde Kahve ve Füme renklerinde kullanıcıların beğenisine sunulur.Wizard EON, sıra dışı renklere olan ilginin arttığı son yıllarda, yeni gelişmelere olanak tanıyan moda eğilimleri ve fotokromik gözlük kullanıcılarının değişen beklentilerini fazlasıyla karşılar.

Fotokromik camlardan beklenen üst düzey konfor ve korumanın yanı sıra moda tercihlerinin de yönetilmesine imkân sağlayan Wizard EON; 1.58 materyalde, Kahve ve Füme renklere ilave olarak, zararlı UV ve mavi ışık koruma endikasyonu iyi düzeyde olan Mavi, G-15, Mor ve Pembe renk seçeneklerini, Rx tek odaklı ve progresif tüm ürünlerinde kullanıcıların beğenisine sunar.

Wizard EON üzerine Flash Mirror istenmesi durumunda sadece Flash Silver kaplama uygulanmaktadır.

Maksimum Mavi Işık Koruma

Wizard EON, zararlı UV ışınlarını 420 nm’de %100 absorbe ederek göze ulaşmasını engeller. Aynı zamanda özel materyali sayesinde mavi ışığın zararlı dalga boyunu filtreler ve ilave koruma sağlar.

Wizard EON, zararlı UV ışınlarını 420 nm’de %100 absorbe ederek göze ulaşmasını engeller. Aynı zamanda özel materyali sayesinde mavi ışığın zararlı dalga boyunu filtreler ve ilave koruma sağlar.

Ultraviyole ışığa çok benzer olan fakat ultraviyolenin aksine görülebilen bir ışık olan mavi ışık, yüksek enerji içermektedir.

Bu sebeple retinaya ulaşırken neredeyse hiç filtrelenmez.

Wizard EON; güneş ışınlarına ek olarak bilgisayar, tablet, telefon, TV gibi elektro-manyetik radyasyon yayan cihazlardan, led, xenon, floresan ve tasarruflu ampul v.b. yapay ışık kaynaklarından göze ulaşan, yaklaşık 420 nanometre civarında olan zararlı mavi ışık dalga boyunu, absorbe+yansıtma işleviyle filtreler.

RX Üretim Referansları

Üretim aralıkları Tek Odaklı Rx için belirtilmiştir. Progresif, Ofis, FF Bifokal için (-) ve (+) numaralarda 1.00 daha düşük değerlendirilmelidir.