MATERYALLER

Wizard EON, zararlı UV ışınlarını 420 nm’de %100 absorbe ederek göze ulaşmasını engeller. Aynı zamanda özel materyali sayesinde mavi ışığın zararlı dalga boyunu filtreler ve ilave koruma sağlar.
Fotokromik organik. kahve ve füme renklerde, açık alanda koyulaşan kapalı alanda açılan fotokromik organik cam. Yapısı gereği renk değiştirmesi çok hızlıdır. Koyulaşma ve açıklaşmada mükemmel bir performans gösterir. 1.50, 1.61, 1.67 ve 1.74 indekslerde üretilir. Ayrıca 1.53 Trivex ve 1.59 Polikarbonat kırılmaya dayanıklı seçenekleri de Füme olarak üretilir.

Transitions camların geliştirilmiş bir versiyonudur. Her sıcaklıkta ve araç içinde daha fazla koyulaşarak ekstra görme konforu sağlayan fotokromik organik.
1.58 indeksli organik cam. Özellikle orta miyop ve hipermetrop numaralarda 1.61indekse çok yakın inceliğe sahiptir. Özel materyalinden dolayı çerçevesiz gözlükler için tavsiye edilir.
Kırılma ve çatlamalara karşı maksimum direnç sağlayan özel materyal. Yüksek abbe değeri sayesinde daha net görüş imkanı sunar. UV ışınlarına karşı %100 koruma koruma sağlar.
Polarize fotokromik organik cam. Polarize camın sunduğu görüş konforu ile Transitions fotokromik camın avantajlarının mükemmel kombinasyonu.
1.53 kırma indeksine sahip, kırılmaya karşı polikarbonat kadar dirençli özel materyal. Yüksek abbe değeri sayesinde (υe :45) polikarbonat ve yüksek indeksli organiklere göre daha net ve berrak bir görüş sunar. Polikartbonat'a göre %8, normal indeksli organiklere göre %16, yüksek indeksli organiklere göre %25 daha hafiftir.
Polarize cam. Gözümüz için en zararlı ışınlar metal yansımaları sonrası gözümüze ulaşanlarıdır. Polarize camlar bu ışınları absorbe ettiğinden yaşamın birçok alanında bizlere yüksek görüş kalitesi sunarlar. Araç kullanımı, su sporları, kış sporları, golf ve tenis bunlardan birkaçıdır. Polarize camlar bu tür aktivitelerde gerçekte olmadığı halde halüsinasyon niteliğinde varmış gibi gözüken yansımaları ortadan kaldırır ve kontrastı artırır. Arka plandan gelen ışık yansımalarına karşı, iç yüzeyine PixAR kaplama yapılması önerilir.