Çocuğunuzun Miyopi değeri
ne hızla artıyor?

Myopi–X miyopinin ilerlemesini kontrol altına almak için NOVAX tarafından tasarlanan, yapay zeka kullanılarak üretilen ilk gözlük camı tasarımıdır. Myopi–X tasarımı, periferik alana doğru Miyopi değeri gittikçe azalan halkalardan oluşur. Kilit unsur, periferik alandaki «hipermetropiye kayış» sayesinde gözün uzamasını engelleyerek miyopinin ilerlemesini azaltmaktır. Myopi–X, periferik alandaki hipermetropik görme alanına odaklanılmasını hedefleyerek ışığın doğrudan retinaya ulaşmasını sağlar, aynı zamanda gözün rotasyonunu da dikkate alır. Bu sayede gözün uzaması engellenmektedir.

Normal Gözlük Camları ile

Myopi–X Gözlük Camları ile

  • 1 Myopi-X, optimum görüş için görüntünün retina üzerinde odaklanmasını sağlarken, tasarımındaki miyopi halkaları sayesinde göz küreselinin uzamasını yavaşlatarak miyopinin artış hızının azalmasına katkıda bulunur.
  • 2 Çocuklar için özel olarak tasarlanan Myopi-X gözlük camı, miyopinin ilerlemesini azaltmak amacıyla yanal alanlardaki hipermetropik bulanıklığı yönetir.

Daha yüksek performanslı bir Myopi–X için yandaki bilgilerin sipariş esnasında verilmesi önerilir.

PERFORMANS

NUMARA HARİTASI

TEKNOLOJİ

KİŞİSEL PARAMETRELER

TEKNİK ÖZELLİKLER

Göz küresinin hızlı büyümesi, çok uzun olması veya korneanın çok kalın ve eğimli olması durumlarında görüntü, retinanın üzerinde değil önünde odaklanır.

Miyop gözde görüntü retinanın üzerine değil, retinanın önüne düşmektedir.
*A.I.T. Artificial – Intelligence – Technology NOVAX’a özgü tasarım teknolojisidir.

GÖZ KORUMA

Çocuklar, yetişkinlere göre daha aktif olduklarından ekstra bir koruma sağlamak amacıyla kullanılacak gözlüklerde darbelere karşı yüksek dayanımlı materyaller önerilir.

Bu yüzden Myopi-X gözlük camları için en uygun materyal darbelere ve kırılmalara karşı yüksek dirençli 1.61 Q-Vex materyalidir.

  • %100 UV Koruma
  • Hafif ve İnce

Çocuklarınızın günde en az 2 saat açık havada zaman geçirmesini sağlayın.

Çocuklarınızın dijital cihaz kullanım süresini azaltın ve yakın alan çalışma aktivitelerini minimize edin.

Çocuklarınızın yakın alan çalışma aktivitelerinde, uygun aydınlatma, önerilen çalışma mesafesi ve ergonomik vücut / baş duruşu dikkate alınması gereken unsurlardır.

Miyopi veya diğer göz kırma kusurlarının erken tespiti ve tedavilerinin takibi için düzenli göz muayenesi yaptırın.